1 perditesime
22:55

City shënon dy gola në Hungari ndaj Monchengladbachut

Falë golave nga Bernardo Silva dhe Gabriel Jesus, Manchester City është afër kalimit tutje në çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

“Qytetarët” e drejtuar nga Pep Guardiola kaluan në avantazh pas afër gjysmë ore lojë nëpërmjet Bernardo Silvas. Portugezi Silva (29’) e shfrytëzoi harkimin e mirë të bashkëkombësit të tij, Joao Cancelos.

Në pjesën e dytë, ishte vetë Silva që asistoi për sulmuesin Gabriel Jesus (65’).

Ndeshja e parë u zhvillua në Pushkash Arena të Budapestit.

Monchengladbach 0-2 Manchester City - Gabriel Jesus 65' from r/soccer

21:52

Silva i siguron Cityt epërsinë në pjesën e parë

Skuadra e Manchester Cityt është në epërsi pas 45 minutave të parë kundër Borussia Moenchengladbachut.

Në ndeshjen që po luhet në Hungari, City kaloi në epërsi në minutën e 29-të. Ishte portugezi Bernardo Silva, ai që shënoi me kokë pas harkimit të bashkëkombasit të tij, Joao Cancelo. Kjo ndeshje është e parë në kuadër të 1/8 së finales të Ligës së Kampionëve ndërmjet këtyre dy skuadrave.

 

Monchengladbach 0 - [1] Manchester City - Bernardo Silva 29' from r/soccer