Sport

Giroud: Fitorja ishte e merituar

Giroud: Fitorja ishte e merituar
 

Sulmuesi francez, Olivier Giroud e ka vlerësuar të merituar fitoren 1:0 të Chelseat ndaj Atletico Madridit. Supergoli i Giroudit e vendosi sfidën e Championsit.

“Kemi ardhur këtu me synim të qartë për të fituar ndeshjen, për të luajtur lojën tonë. E kemi ditur se si mund t’i paraqesim Atleticos telashe me paraqitjen tonë ofenzive. Ne kemi qenë të fortë në mbrojtje dhe jemi shumë të lumtur me fitoren. Ishte një fitore e merituar sonte”, ka thënë Giroud për BT Sport.