Sport

UEFA nis hetimet për fyerjet ndaj Ibrahimoviqit në Beograd

UEFA nis hetimet për fyerjet ndaj Ibrahimoviqit në Beograd
 

UEFA ka nisur hetimet në lidhje me incidentin në Beograd në ndeshjen mes Crvena Zvezdës dhe Milanit, ku pretendohet se ishte fyer ylli i Milanit, Zlatan Ibrahimoviq.

UEFA në faqen zyrtare ka njoftuar se kanë filluar hetimet disiplinore në lidhje me incidentet e ndodhura në ndeshjen e parë të 1/16 së finales të Ligës së Evropës, por nuk ka cekur saktësisht se për çfarë po hetohet, vetëm se ka thënë se më tepër do të bëhet e ditur me kohë.