Sport

Hetemaj beson se Benevento do të mbetet në Serie A

Hetemaj beson se Benevento do të mbetet në Serie A
 

Mesfushori kosovar Përparim Hetemaj është i bindur se ekipi i tij, Benevento edhe sezonin tjetër do të jetë pjesë e elitës së futbollit italian – Serie A. Në një prononcim për mediumet italiane, Hetemaj ka thënë se Benevento po lufton dhe po angazhohet maksimalisht në secilën ndeshje për të tubuar pikët e nevojshme që garantojnë qëndrimin në Serie A.

Sipas tij, Beneventos i mjaftojnë 40 pikë të mbledhura deri në fund të sezonit. Aktualisht, Benevento ka 25 pikë dhe zë vendin e 15 në tabelë pas 23 ndeshjeve të luajtura këtë edicion.