Sport

Semplici, trajner i ri i Cagliarit

Semplici, trajner i ri i Cagliarit
 

Leonardo Semplici është trajner i ri i Cagliarit, që garon në Serie A të Italisë, ka njoftuar klubi të hënën.

Cagliari shkarkoi Eusebio Di Francescon të hënën dhe pas disa orëve arriti marrëveshje me Semplician që mbylli bashkëpunimin me SPAL-in që garon në Serie B.