Sport

Me dy ndeshje Ballkani del në vend të parë, Shkëmbi thotë se skuadra ka potencial për më shumë

Me dy ndeshje Ballkani del në vend të parë, Shkëmbi thotë se skuadra ka potencial për më shumë
 

Ballkani e ka rrëmbyer pozitën e parë në tabelë pas fitores së arritur të dielën kundër Feronikelit me shifrat 1:0, në kuadër të xhiros së 20-të të elitës së futbollit kosovar.

Dy fitore në po aq ndeshje në stinorin pranveror kanë bërë që suharekasit ta largojnë Dritën nga vendi i parë pas një kohe të gjatë. Edhe një herë vendimtar në triumfin e Ballkanit ishte sulmuesi kryesor i skuadrës, Mirlind Daku. Për Dakun ishte goli i 22-të dhe ai vazhdon të mbetet larg shënuesi më i mirë i Superligës.