Sport

Rashica po kthehet në formë, paralajmëron pranverë të bujshme

 

Për herë të parë që nga nëntori i vitit të shkuar, Milot Rashica luajti te Werder Bremeni për 90 minuta në kampionat, të shtunën kundër Freiburgut. Deri diku, kosovari i talentuar ishte në gjendje të tregoj sërish potencialin e tij. Trajneri i Bremenit, Florian Kohfeldt është optimist i madh dhe pret shumë prej Rashicës, i cili duket se përfundimisht ka tejkaluar problemet që i pati me lëndimet.

Kur Rashica fillon të vrapojë shpejt, vetëm disa profesionistë në Bundesligë mund ta mbajnë ritmin me të. I njohur te Werderi me nofkën “Raketa”, Rashica do të përmirësohet ende. Pritjet janë që të kthehet në formën e tij më të mirë pasi ende i mungon ritmi që e ka pasur. Mirëpo, paraqitja e fundit, në të cilën Werderi luajti pa gola kundër Freiburgut, i ka dhënë shpresa të mëdha trajnerit Kohfeldt.