Sport

Murali spektakolar para derbit të Milanos

 

Një mural spektakolar është shfaqur para stadiumin “San Siro” para derbit të Milanos, ku protagonist janë Romelu Lukaku dhe Zlatan Ibrahimoviq. Javën e ardhshme nuk do të jetë vetëm derbi lokal, por edhe derbi për kreun e tabelës.

Këto dy ekipe luajtën në çerekfinale të Kupës së Italisë, e që u shënua me përleshjen e Lukakut me Ibrahimoviqin.