Sport

Lekndreaj kërkon titullin me Prishtinën

Prishtinë 13 shkurt – Daniel Lekndreaj është optimist se aventura e tij në basketbollin e Kosovës do të mbyllet me titullin e kampionit. Lekdreaj vitin e shkuar iu bashkua Sigal Prishtinës, ekip që këtë edicion tashmë ka rrëmbyer dy trofe: Superkupën dhe Kupën e Kosovës. Megjithatë, të dyja këto suksese ekipi kryeqytetas i arriti pa Lekdreajn. Në Superkupë, Lekndreaj nuk ishte pjese e Prishtinës dhe po priste që edicionin 2020/21 të fillonte në Shqipëri, kurse në Kupë ai mungoi në gjysmëfinale dhe finale për shkak të lëndimit. Tani, Lekndreaj beson se do ta ndihmojë Prishtinën në parket drejt titullit të kampionit dhe pret që të mos ketë telashe me lëndimet. Ai beson se Prishtina ka ekip për ta fituar edhe trofeun e tretë këtë edicion në basketbollin kosovar, që do të ishte një sukses i madh.

 

Prishtinë 13 shkurt – Daniel Lekndreaj është optimist se aventura e tij në basketbollin e Kosovës do të mbyllet me titullin e kampionit. Lekdreaj vitin e shkuar iu bashkua Sigal Prishtinës, ekip që këtë edicion tashmë ka rrëmbyer dy trofe: Superkupën dhe Kupën e Kosovës. Megjithatë, të dyja këto suksese ekipi kryeqytetas i arriti pa Lekdreajn. Në Superkupë, Lekndreaj nuk ishte pjese e Prishtinës dhe po priste që edicionin 2020/21 të fillonte në Shqipëri, kurse në Kupë ai mungoi në gjysmëfinale dhe finale për shkak të lëndimit. Tani, Lekndreaj beson se do ta ndihmojë Prishtinën në parket drejt titullit të kampionit dhe pret që të mos ketë telashe me lëndimet. Ai beson se Prishtina ka ekip për ta fituar edhe trofeun e tretë këtë edicion në basketbollin kosovar, që do të ishte një sukses i madh.

“Fillimisht, dëshira ime e madhe ishte të luaja në ‘Final 8’, andaj dhe provova të luaja pa e tejkaluar lëndimin, por ishte shumë e vështirë. Sigurisht, që do të kisha dëshirë të ndihmoja ekipin drejt këtij suksesi. Por, sidoqoftë, besoj se do të kem ndeshje të mjaftueshme për të ndihmuar klubin drejt një trofeu tjetër, atë të titullit të kampionit”, tha Lekndreaj, i cili luajti vetëm në çerekfinale të “Final 8” të Kupës së Kosovës kundër skuadrës së Pejës. “Besoj se mund të fitojmë titullin e kampionit, pasi kemi kualitetet e nevojshme për t’u ballafaquar me cilëndo skuadër në Superligë”.