1 perditesime
20:01

Napoli mposht Juven për t’iu afruar në pozitën e tretë

Napoli ka fituar 1:0 ndaj Juventusit për t’iu afruar në pozitën e tretë në tabelën e Serie A.

Napolitanët fituan me golin e Lorenzo Insignes nga penaltia, të cilën e siguroi mbrojtësi kosovar Amir Rrahmani.

Ndeshja ishte e vlefshme për xhiron e 22-të.

Në tabelë, Juve është i treti me 42 pikë të tubuara, ndërsa Napoli tani është i katërti me 40 pikë.

18:36

Rrahmani fiton penaltinë, Napoli kalon në epërsi ndaj Juves

Mbrojtësi kosovar i Napolit, Amir Rrahmani, ka fituar një penalti për skuadrën e tij në përballjen me Juventusin në Serie A.

Georgio Chiellini goditi Rrahmanin brenda zonës së rreptësisë në minutën e 30-të dhe gjyqtari akordoi penalti për vendasit.

Nga gjuajta i saktë u tregua Lorenzo Insigne për të kaluar napolitanët në epërsi ndaj “Zonjës së Vjetër”, 1:0.