Sport

Anthony Davisi ndihmoi LA Lakersin në fitoren e shtatë rresht

Anthony Davisi ndihmoi LA Lakersin në fitoren e shtatë rresht
 

Los Angeles Lakers shkriu disavantazhin e 20 pikëve dhe mposhti skuadrën Memphis Grizzlies 115:105. Ishte fitorja e shtatë rresht për kalifornianët.

Anthony Davis u rikthye nga dëmtimi i tendinës së Akilit dhe shënoi 35 pikë, ndërsa Lakers tani ka 21 fitore e 6 disfata. LeBron James kontribuoi në fitore me 28 pikë.