Sport

Messi i prin listës së lojtarëve pa kontrata në verë

Foto: AP
 

Të gjitha klubet i pëlqejnë dhe favorizojnë transferimet falas të lojtarëve, me afatin kalimtar të verës që pritet të shohë përsëritje të shpenzimeve të ulëta të muajit të kaluar në të gjithë Evropën.

Afati kalimtar i verës sërish do të nxjerrë në pah shumë klube që do të hezitojnë të paguajnë tarifa të larta për transferimin e futbollistëve. Kështu që, kjo verë pritet të jetë shumë e nxehtë pasi disa prej lojtarëve më të mirë në futbollin evropian do të jenë në kërkim të klubeve të reja pasi kontratat e tyre aktuale skadojnë në fund të muajit qershor. Njëri prej yjeve më të mëdha të afatit kalimtar të verës pritet të jetë ylli argjentinas Lionel Messi, i cili ende nuk ka rinovuar kontratën me Barcelonën, që i skadon në fund të këtij edicioni, duke lënë të hapur mundësinë e largimit nga “Camp Nou”.