Sport

Aston Villa mposhti Arsenalin me golin e shënuar pas 74 sekondash

 

Portieri Mat Ryan u mposht pas vetëm 74 sekondash në debutimin e tij me Arsenalin në xhiron e 23-t të Premier Leagues angleze.

Arsenali në fakt u mposht sërish nga Aston Villa brenda një sezoni. Aston Villa e arriti suksesin e fitoreve si mysafir dhe vendës në një edicion, për herën e parë në 28 vjet kundër “revolveristëve”.