Sport

Arbëria u përgatit në Antalia, por ndeshjet si vendëse do të vazhdojë t’i luajë në terren të huaj

 

 

Prishtinë, 5 shkurt – Ashtu siç e nisi edicionin, Arbëria e Dobrajës edhe do ta mbyllë – duke i zhvilluar ndeshjet si vendëse në udhëtim. Ekipi që këtë edicion për herë të parë po luan në Superligën e Kosovës në futboll, për shkak se nuk e kishte gati stadiumin, në stinorin vjeshtor ndeshjet si vendës i ka zhvilluar në stadiumin e Flamurtarit në Prishtinë dhe atë të KEK-ut në Obiliq. Mirëpo, duke pasur parasysh se stadiumi në Dobrajë të Madhe nuk do të jetë gati as në pranverë, Arbëria është e detyruar që në pjesën e dytë të kampionatit të luajë si vendëse në Ferizaj, në stadium me bari sintetik.