Sport

Berisha edicionin tjetër në Serie A, me apo pa SPAL-in

Prishtinë, 5 shkurt – Portieri Etrit Berisha është i vendosur që edicionin e ardhshëm të paraqitet në Serie A të Italisë. Berisha aktualisht është pjesë e SPAL-it, ekipit që bën gara në Serie B dhe synim e ka kthimin e menjëhershëm në elitën e futbollit italian, pas rënies në vitin e kaluar.

 

Prishtinë, 5 shkurt – Portieri Etrit Berisha është i vendosur që edicionin e ardhshëm të paraqitet në Serie A të Italisë. Berisha aktualisht është pjesë e SPAL-it, ekipit që bën gara në Serie B dhe synim e ka kthimin e menjëhershëm në elitën e futbollit italian, pas rënies në vitin e kaluar.

Nëse SPAL-i nuk arrin të kthehet në Serie A, atëherë Berisha një gjë të tillë planifikon ta bëjë i vetëm, duke u transferuar në një ekip elitar. Atij nuk i mungojnë ofertat nga skuadrat e Serie A, të cilat kërkuan transferimin e prishtinasit edhe gjatë afatit kalimtar të janarit, që u mbyll të hënën. Mirëpo, Berisha i refuzoi të gjitha për të mbetur te SPAL-i, pasi dëshiron ta ndihmojë ekipin dhe të jetë protagonist në realizimin e synimit. Në një bisedë për KOHËN, Berisha ka pranuar se muajin e shkuar pati oferta, por nuk dëshiroi të largohej. Edhe pse nuk i zbuloi emrat e klubeve që ishin të interesuara për të, nëpër mediumet italiane kanë qarkulluar lajmet se Berishën e kanë kërkuar Milani e Bologna.