Sport

Sahiti protagonist në fitoren e ekipit të tij

Sahiti protagonist në fitoren e ekipit të tij
 

Sulmuesi shqiptar Emir Sahiti po kalon një formë të jashtëzakonshme në Kroaci me skuadrën e Shibenikut. 22-vjeçari ishte protagonist në fitoren e skuadrës së tij prej 2:1 ndaj Dinamo Zagrebit, duke shënuar një gol dhe një asistim.

Në minutën e 13-të Sahiti realizoi një gol të bukur për të kaluarën skuadrën e tij në epërsi prej 1:0.