Sport

Napoli me fitoren në goleadën ndaj Spezias arrin gjysmëfinalen e Kupës

 

Napoli ka fituar 4:2 ndaj Spezias për të kaluar në gjysmëfinalen e Kupës së Italisë.

Kalidou Koulibaly, Hirving Lozano, Matteo Politano dhe Elif Elmas realizuan golat për Napolin. Të gjitha në pjesën e parë.