Sport

Besart Berisha i përkushtuar të shënojë golin e parë të edicionit

Besart Berisha i përkushtuar të shënojë golin e parë të edicionit
 

Besart Berisha e ka të vështirë të pranojë faktin se nuk ka realizuar asnjë gol në edicionin e ri të kampionatit të Australisë në futboll. Golashënuesi më i mirë në histori të A-Leagues është në seri prej pesë ndeshjeve pa gol. Nuk kishte shënuar në dy ndeshjet e fundit të edicionit të kaluar dhe nuk ka gjetur rrugën drejt portës as në tri ndeshjet e para të edicionit 2020/2021.

35-vjeçari po mundohet të ruajë qetësinë dhe beson se pasi të shënojë golin e parë do të vazhdojë me shumë të tjerë. Ai është në pritje të golit të 136-të në A-League, ka shkruar “news.com.ua” të enjten.