Sport

Alli nuk do të largohet nga Tottenhami

Alli nuk do të largohet nga Tottenhami
 

Trajneri i Tottenhamit, Jose Mourinho ka thënë të mërkurën se nuk pret që mesfushori Dele Alli t’i bashkohet skuadrës së Paris Saint-Germainit gjatë afatit kalimtar të janarit.

24-vjeçari këtë edicion e ka humbur vendin e titullarit te Tottenhami dhe vazhdimisht është raportuar se do të transferohet te PSG-ja, me kërkesën e trajnerit të ekipit francez Mauricio Pochettino, i cili ka punuar në të shkuarën me mesfushorin anglez.