Sport

Tottenhami në garë për mesfushorin Neuhaus

Tottenhami në garë për mesfushorin Neuhaus
 

Pas Borussia Dortmundit, edhe Tottenhami është futur në garë për shërbimet e mesfushorit të Borussia Moenchengladbachut, Florian Neuhaus.

Mediumet angleze kanë raportuar të martën se Tottenhami ka kontaktuar ekipin gjerman dhe ka shprehur gatishmërinë të paguajë klauzolën e lirimit të mesfushorit në vlerë prej 40 milionë euro.