Sport

Malisheva fiton miqësoren me ekipin U21 të Vorsklas

Malisheva fiton miqësoren me ekipin U21 të Vorsklas
 

Ekipi i Ligës së Parë të Kosovës, Malisheva e ka fituar ndeshjen e parë miqësore në Antalia, ku edhe po i kryen përgatitjet në prag të stinorit pranveror.

Malisheva të hënën ka triumfuar 2:0 ndaj ekipit U21 të Vorskla Poltavas nga Ukraina. Golat për ekipin e drejtuar nga trajneri Arsim Thaçi u shënuan në pjesën e dytë nëpërmjet Altin Aliut dhe Edon Koxhës.