Sport

Chelsea shkarkon Lampardin

Chelsea shkarkon Lampardin
 

Frank Lampard më nuk është trajneri i Chelseat. Skuadra nga Londra, të hënën nëpërmjet një njoftimi ka njoftuar për shkëputjen e kontratës me Lampardin, i cili ishte në krye të ekipit prej edicionit 2019/20 dhe kishte kontratë deri në vitin 2022.

Klubi ka shkruar se për shkak të rezultateve të fundit dhe performacaneve, drejtuesit ishin të detyruar të marrin një vendim të tillë.