Sport

Monchengladbachu e fiton duelin dramatik me Dortmundin

Monchengladbachu e fiton duelin dramatik me Dortmundin
Foto: AP
 

Nico Elvedi dhe Erling Haaland shënuan nga dy gola fillimisht para se Ramy Bensebaini dhe Marcus Thuram, të rikthyer pas suspendimeve, t’ia siguronin fitoren Borussia Monchengladbachut.

Monchengladbachu mposhti të premten në mbrëmje Dortmundin 4:2 në kuadër të xhiros së 16-të dhe e kaloi në renditjen e Bundesligës.