Sport

Andy Murray nuk do të marrë pjesë në “Australian Open”

 

33-vjeçari Andy Murray do të jetë jashtë turneut të tenisit “Australian Open”.

Ish-tenisti numër një në botë, ka njoftuar se ka dalë pozitiv në testin për COVID-19 dhe se nuk do të jetë në gjendje të jetë i pranishëm për shkak të izolimit të detyruar dyjavor.