Sport

Leipzigu pas Origit

Leipzigu pas Origit
Foto: Reuters
 

RB Leipzigu ka shprehur interesim për transferimin e sulmuesit Divock Origi, i cili pritet të largohet nga skuadra e Liverpoolit gjatë këtij muaji.

“Bild” ka njoftuar të enjten se ekipi gjerman tashmë ka kontaktuar Liverpoolin dhe është i gatshëm që për kartonin e tij të paguajë rreth 20 milionë euro. Leipzigu është në kërkim të një sulmuesi në këtë afat kalimtar të janarit dhe po e sheh belgun 25-vjeçar si përforcim të duhur.