Sport

Reali eliminohet nga Kupa e Mbretit prej skuadrës së vogël CD Alcoyano

Reali eliminohet nga Kupa e Mbretit prej skuadrës së vogël CD Alcoyano
Foto: AP
 

Real Madridi është skuadra e dytë nga Madridi që eliminohet nga Kupa e Mbretit.

Skuadra më e suksesshme evropiane dhe kampioni në fuqi i La Ligës, pësoi disfatë befasuese në 1/16 e finales në Kupë nga ekipi i vogël, CD Alcoyano.