Sport

Kontrata po e largon Ramosin nga Real Madridi

Kontrata po e largon Ramosin nga Real Madridi
Foto: AP
 

Për të kuptuar jetëgjatësinë dhe sukseset e shumta të Sergio Ramosit, nuk duhet shikuar larg. CV-ja e tij shfaqet me krenari në të gjithë trupin e mbrojtësit, që pothuajse e ka të mbuluar me tatuazhe dhe nuk mbetet hapësirë për ndonjë tjetër.

Në nyje të dorës së tij të majtë janë numrat 35, 19 dhe +90, të cilët respektivisht u referohen fanellave që ai veshi kur e nisi karrierën me Sevillan, numrit që e përdori në debutim te Spanja dhe golin e shënuar në kohën shtesë në finalen e Ligës së Kampionëve në vitin 2014.