Sport

Kastrati fiton penallti, por Dinamo humb ndaj Rijekës

Kastrati fiton penallti, por Dinamo humb ndaj Rijekës
 

Rijeka e ka befasuar Dinamo Zagrebin në “Maksimir”, duke e mposhtur me rezultatin 2:0, në ndeshjen e mbetur të xhiros së 6-të të kampionatit së Kroacisë në futboll.

Lirim Kastrati dhe Arijan Ademi ishin titullarë në humbjen e Dinamos në derbi ndaj Rijekës. Ademi ishte edhe kapiten i kampiones në fuqi në ndeshjen e së martës.