Sport

Drenica forcohet edhe me një brazilian

Drenica forcohet edhe me një brazilian
 

Braziliani Jose Denisson Silva Dos Santos është përforcimi më i ri i skuadrës së Drenicës në afatin kalimtar të janarit.

Skuadra nga Skenderaj ka njoftuar të martën se 23-vjeçari do të jetë pjesë e ekipit për stinorin pranveror të këtij edicioni në Superligë. Ai luan si qendër sulmues dhe sulmues i krahut, kurse me Drenicën debutoi në miqësoren kundër Gjilanit të luajtur në Durrës, të cilën ekipi nga Skenderaj e humbi me rezultatin 3:1.