Sport

Torino shkarkon Giampaolon

Torino shkarkon Giampaolon
Foto: Reuters
 

Torino ka shkarkuar zyrtarisht Marco Giampaolon nga posti i trajnerit pas një starti të dobët të sezonit. Torino pritet ta zëvendësojë Giampaolon me Davide Nicola.

“Klubi i futbollit Torino njofton se kanë shkarkuar Marco Giampaolo nga pozita e trajnerit të ekipit të parë. Klubi e falënderon Giampaolon dhe stafin e tij për profesionalizmin dhe përkushtimin e treguar në këtu muaj”, thuhet në njoftimin e klubit.