Sport

Shaqiri është krenar që arriti shifër jubilare me Liverpoolin

Shaqiri është krenar që arriti shifër jubilare me Liverpoolin
 

Ndonëse po përballet me lëndime të shpeshta, Xherdan Shaqiri po jep kontribut te gjiganti anglez, Liverpool. Ai të dielën startoi në derbin e madh ndaj Manchester Unitedit dhe kishte paraqitje të mirë. Luajti deri në minutën e 76-të në ndeshjen që përfundoi 0:0.

Për Shaqirin ishte ndeshje jubilare, e 50-ta me fanellën e Liverpoolit.