Sport

Raste pozitive te Milani, shtyhet udhëtimi te Cagliari

Raste pozitive te Milani, shtyhet udhëtimi te Cagliari
 

Milani ka raportuar se e ka shtyrë udhëtimin te Cagliari për të bërë teste tjera për koronavirus, pasi Theo Hernandez dhe Hakan Calhanoglu kanë dalë pozitivë për Covid-19.

“Rossonerët” duhej të fluturonin drejt Cagliarit, por sipas “calciomercatos”, udhëtimi i tyre është shtyrë. Milani do të luajë kundër Cagliarit të hënën në mbrëmje. Hakan Calhanoglu dhe Theo Hernandez kanë dalë pozitivë për Covid, dhe Milani do të bëj tjera teste e më pas të udhëtojë.