Sport

Saleh, trajneri i parë mysliman në historinë e NFL-së

Saleh, trajneri i parë mysliman në historinë e NFL-së
 

New York Jets ka arritur marrëveshje me Robert Saleh, përgjegjësin e fazës së mbrojtjes, të njohur e shumë energjik të San Francisco 49ers. Saleh do të jetë trajner i skuadrës dhe vjen në këtë post si zëvendësues i Adam Gase, që u shkarkua më 3 janar pasi pati statistika 9-23 në dy sezone.

41-vjeçari Saleh besohet të jetë trajneri i parë mysliman në historinë e ligës NFL, ligës profesionale të futbollit amerikan.