Sport

Morina: Takimi ndaj Barcelonës, historik për klubin dhe shtetin e Kosovës

 

Trajneri i Prishtinës në futsall, Huar Morina, e ka vlerësuar historike për ekipin dhe shtetin e Kosovës paraqitjen e Prishtinës në Ligën e Kampionëve kundër kampiones në fuqi të kësaj gare, Barcelonës.

Ai në konferencën për shtyp pas ndeshjes, e ka pranuar se Prishtina nuk e pati forcën t’i kundërvihet “blaugranas”.