Sport

Ings rezulton pozitiv për COVID-19

Ings rezulton pozitiv për COVID-19
 

Sulmuesi i Southamptonit, Danny Ings, ka rezultuar pozitiv për Covid-19 dhe do të mungojë në udhëtimin e së shtunës te Leicester City, ka thënë trajneri Ralph Hasenhuettl të enjten.

Hasenhuettl ka thënë se Ings e mori testin pozitiv pas fitores 1:0 kundër Liverpoolit të hënën e kaluar, ku 28-vjeçari e shënoi golin e fitores.