Sport

Premier League regjistron 36 raste me koronavirus

Foto: Reuters
 

Premier League ka konfirmuar se janë regjistruar 36 raste me koronavirus në javën e fundit të testimeve, përcjellë “Sky Sports” të hënën.

Ky numër shënon një rënie të lehtë prej javës së shkuar ku u regjistruan 40 raste që edhe është numër rekord kur prej javës së shkuar lojtarët dhe stafi i të gjitha klubeve të Premier League filluan të testohen nga dy herë në javë.