Sport

Bytyqi beson se kalimi në Konyaspor do të jetë “trampolinë” për te Kosova

Bytyqi beson se kalimi në Konyaspor do të jetë “trampolinë” për te Kosova

Prishtinë, 8 janar – Sulmuesi i krahut, Zymer Bytyqi, është i bindur se kalimi në Superligën e Turqisë, te skuadra e Konyasporit, do t’i ndihmojë që të ketë mundësi dhe minutazhë më të madhe te Përfaqësuesja e Kosovës në futboll.

 

Prishtinë, 8 janar – Sulmuesi i krahut, Zymer Bytyqi, është i bindur se kalimi në Superligën e Turqisë, te skuadra e Konyasporit, do t’i ndihmojë që të ketë mundësi dhe minutazhë më të madhe te Përfaqësuesja e Kosovës në futboll.

Bytyqi të premten u zyrtarizua te Konyaspori, ekip me të cilin firmosi kontratë për dy vjet e gjysmë. Ai te Konyaspori u transferua si futbollist i lirë pasi në fund të dhjetorit i përfundoi kontrata me Vikingun e Norvegjisë.