Sport

Liverpooli dhe Evertoni ndeshjet si vendas i luajnë me dyer të mbyllura

 

Liverpooli dhe Evertoni do të duhet të luajnë ndeshjet si vendas prapa dyerve të mbyllura sërish, për shkak se regjioni i qytetit të Liverpoolit është vendosur në nivelin e tretë të masave kundër COVID-19.

Derisa Liverpooli do të luajë tre ndeshjet e radhës në udhëtim, përfshirë edhe atë ndaj Aston Villës në FA Cup. Ndeshja e radhës e tyre në shtëpi do të jetë ndaj rivalit Manchester Unitedit më 17 janar tani do të luhet pa spektatorë.