Sport

Alioski i kënaqur me golin dhe fitoren e thellë të Leedsit

Foto: AP
Foto: AP
 

Reprezentuesi i Maqedonisë së Veriut, shqiptari Ezgjan Alioski ka mbetur i kënaqur me golin, por edhe fitoren e thellë të Leeds Unitedit 5:0 kundër West Bromwichit të martën mbrëma në kuadër të Premier Leagues.

Alioski ishte i pazëvendësueshëm te Leedsi në këtë ndeshje dhe shënoi golin e dytë për ekipin anglez në minutën e 31-të. Për Alioskin ky ishte goli i dytë në Premier League dhe i tretë këtë edicion në 15 paraqitje.