Sport

Bledi Shkëmbi me mision te Ballkani, kërkon titullin dhe daljen në Evropë

Foto: KOHA

Bledi Shkëmbi është emëruar trajner i Ballkanit. Lajmin e ka bërë publik klubi nga Suhareka, të dielën në mbrëmje.

 

Bledi Shkëmbi është emëruar trajner i Ballkanit. Lajmin e ka bërë publik klubi nga Suhareka, të dielën në mbrëmje.

Ish-futbollisti i njohur do ta zëvendësojë të shkarkuarin Ismet Munishi. Për Shkëmbin, Ballkani do të jetë skuadra e dytë kosovare që do ta drejtojë. Ai ishte në krye të Lirisë në sezonin 2017/2018, ku kishte përfunduar në pozitën e shtatë, pavarësisht që deri në xhirot e fundit ishte në garë për titull.