Sport

LA Lakers mposhti Dallas Mavericksin falë Davisit e Jamesit në formë

Foto: Reuters
Foto: Reuters
 

Anthony Davis shënoi 28 pikë dhe LeBron James shtoi 22 të tjera. Ky i fundit u bë koshashënusi i dytë më i mirë në historinë e ligës NBA, në ditën e Krishtlindjes.

Jamesi mbetet prapa legjendës Kobe Bryant për më së shumti pikë të shënuara në ditë feste. E kaloi Oscar Robertsonin. Tani James ka 383 pikë të realizuara në 15 ndeshje në ditën e Krishtlindjes, ndërsa Bryant kishte shënuar 395 pikë në 16 paraqitje në këtë ditë feste.