Sport

Sanchesi e dëshiron largimin nga Lille

Foto: Getty Images
 

Mesfushori i Lille, Renato Sanches, dëshiron të largohet nga Ligue 1, raporton gazetari Fabrizio Romano.

Për portugezin raportohet se ka shprehur interesim Liverpooli, por që marrëveshja është shumë larg ndërmjet klubit anglez dhe atij francez.