Sport

Në fundjavë mbyllet stinori i rezultateve të pazakonta

 

Në fundjavë luhen ndeshjet e xhiros së fundit të stinorit vjeshtor në Superligën e Kosovës në basketboll. Vetëm në ndeshjet e fundit përcaktohet kampioni vjeshtor.

Stinori vjeshtor nisi me vonesë dhe rrjedhimisht orari ishte i ngjeshur. Si zakonisht, në skuadra ka pasur ndryshime të konsiderueshme në fondin e lojtarëve të huaj, por edhe në pozitat e trajnerit.