Sport

Shkëmbi konfirmon kontaktin nga Ballkani, por thotë se s’ka asgjë konkrete

Foto: Driton Paqarada/KOHA
 

Trajneri Bledi Shkëmbi ka konfirmuar të mërkurën për KOHËN se është kontaktuar të martën nga një zyrtar i klubit Ballkani. Ai nuk ka dashur ta zbuloj emrin e zyrtarit, por ka pranuar se me kënaqësi do të kthehej të punonte në Kosovë.

“Në mos gaboj jam kontaktuar dje nga një zyrtar i Ballkanit, por vetëm më ka pyetur nëse jam i lirë apo jo dhe asgjë konkrete. Me kënaqësi do të kthehesha të punoj në Kosovë, sepse kam kaluar një vit të mirë me Lirinë dhe në futbollin kosovar në përgjithësi”, ka thënë Shkëmbi.