Sport

Chelsea në garë për Haalandin

Chelsea në garë për Haalandin
Foto: Reuters
 

Pas Real Madridit e Manchester Cityt, edhe Chelsea është futur në garë për shërbimet e sulmuesit norvegjez të Dortmundit Erling Haaland, ka njoftuar të mërkurën “Sky Sport”.

Bëhet e ditur se Chelsea po planifikon transferimin e Haalandit nga Dortmundi në verën e ardhshme dhe po përgatit një ofertë për kartonin e tij deri në 100 milionë euro.