Sport

Derbi i basketbollit luhet në Pejë

 

Dueli ndërmjet Pejës dhe Ponte Prizrenit është derbi i xhiros së dhjetë në Superligën e Kosovës në basketboll që do të luhet të mërkurën dhe enjten, ka njoftuar Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK). Kjo ndeshje do të zhvillohet në palestrën “Karagaçi” të Pejës, të enjten prej orës 15:00.

Skuadra e Pejës prinë në tabelë më 16 pikë të mbledhura, një më shumë se Ponte Prizreni, ekip që në katër ndeshjet e fundit ka regjistruar po aq fitore. Te enjten, në orën e njëjtë, do të zhvillohet edhe takimi ndërmjet Vëllaznimit e Bashkimit në Gjakovë.