Sport

Juve në garë për Depayn

Foto: Reuters
 

Pas Barcelonës, edhe Juventusi është futur në garë për shërbimet e sulmuesit holandez Memphis Depay, ka shkruar të hënën “Diario Sport”.

Depay do të largohet në janar nga Lyoni pasi ka refuzuar rinovimin e kontratës që i skadon në fund të këtij edicioni, dhe Juventusi po e sheh si përforcim ideal për sulmin. Në fakt, Lyoni ditë më parë i ka caktuar çmimin Depayt, duke kërkuar vetëm pesë milionë dëmshpërblim për të mos e humbur si lojtar të lirë në verën e ardhshme.