1 perditesime
Sport

Stromsgodseti shënon fitore ndaj Odds

Stromsgodseti shënon fitore ndaj Odds
Foto: Ilustrim
19:59

Stromsgodseti shënon fitore ndaj Odds

Stromsgodseti ka shënuar fitore ndaj Odds në ligën norvegjeze.

Ndeshja përfundoi me rezultat 3-1, ku tri golat për mysafirët i shënoi Lars Salvesen.

Gol në ndeshje ka shënuar edhe kosovari Elbasan Rashani.

Me këtë fitore, Stromsgodseti renditet në vendin e 13-t me 31 pikë ndërsa Odds në të 7-n me 43 sosh.

19:12

Elbasan Rashani shënon në Norvegji

Odds dhe Stromsgodseti janë duke luajtur baras në ligën norvegjeze.

Skuadra mysafire ka shënuar gol përmes Salvesen Larsit në minutën e 9-t të ndeshjes, duke çuar Stromsgodsetin në epërsi.

Mirëpo, në minutën e 20-t, kosovari Elbasan Rashani, ka barazuar shifrat në një 1-1.

Goli i Rashanit erdhi pas asistimit të Ruud Espendit.

Pjesa e parë e ndeshjes është mbyllur me këtë rezultat