Sport

Dortmundi i kthehet fitoreve

 

Borussia Dortmundi i është kthyer fitoreve. Dortmundi triumfoi 2:1 sonte në udhëtim ndaj Werder Bremenit, në xhiron e 12-të të Bundesligës gjermane.

Raphael Guerreiro (12’) dhe Marco Reus (79’) shënuan për Dortmundin, ndërsa Kevin Moehwald (28’) për Werderin.