Sport

Kosova mund të luajë miqësore me Kroacinë

 

Përfaqësuesja e Kosovës dhe ajo e Kroacisë mund të luajnë një ndeshje miqësore, ka njoftuar Federata e Futbollit e Kosovës (FFK), pas takimit që kreu i saj, Agim Ademi pati të dielën me kreun e Federatës së Kroacisë, Davor Shuker.

Në njoftimin e FFK-së thuhet se është dakorduar që në një të ardhme të afërt të shqyrtohet mundësia që Kosova dhe Kroacia të luajnë ndonjë miqësore. Nuk është bërë e ditur data apo vendi se ku mund të luhet miqësorja.